جامعه, گوناگون

اشتباهات رایج در استفاده از ماسک مو

ماسک مو مانند هر محصول دیگری باید متناسب با نوع موی شما استفاده شود. اگر موهای وز و خشک دارید،

کد خبر : 6797
پنجشنبه 24 اسفند 1402 - 8:54

ماسک مو مانند هر محصول دیگری باید متناسب با نوع موی شما استفاده شود. اگر موهای وز و خشک دارید، ماسک مویی را انتخاب کنید که بتواند به اندازه کافی موهایتان را آبرسانی کند. اگر موی چرب دارید، باید از ماسک مویی استفاده کنید که بتواند چربی اضافی موهایتان را بگیرد یا به عنوان مثال برای موهای رنگ شده و آسیب دیده نیز ماسک های مخصوص وجود دارد که باید از آن ها کمک بگیرید.

ماسک را به موی کثیف و چرب می زنید

اگر می خواهید از حداکثر خاصیت ماسک استفاده کنید، هرگز آن را به موی چرب یا کثیف نزنید، زیرا خاصیتش را از بین می‌ برد و هرگز به عمق موهای تان نفوذ نمی کند.

از قبل موهای تان را شانه نمی کنید

وقتی که می‌ خواهید ماسک را پخش کنید، باید سعی کنید که موهای تان را کاملاً باز کنید؛ پس از قبل آن را شانه کنید. ۱۵ الی ۲۰ دقیقه ماسک را روی موهایتان نگه دارید و به خوبی آن را به کل موهایتان برسانید و خیلی آن را به پوست سر نزنید.

شانه کردن مو

درست است که ماسک حاوی ویتامین، آنتی اکسیدان و روغن طبیعی است اما نباید بیشتر از ۲۰ دقیقه الی نیم ساعت روی موهایتان بماند، زیرا به ریشه مو ها می خورد و باعث ایجاد مشکل می شود؛ پس هرگز شب تا صبح آن را روی مو های تمیز نگه ندارید.

بیش از یک یا دو بار در هفته از ماسک استفاده می کنید

باید یک روتین منظم برای استفاده از ماسک داشته باشید و یک الی دو بار در هفته از آن استفاده کنید. استفاده بیش از حد از آن باعث ایجاد مشکل می‌ شود و ممکن است چربی های مویتان را زیاد کند؛ پس بهتر است که ریسک نکنید، زیرا اگر بیش از حد آن را استفاده کنید تاثیر عکس خواهد داشت.

وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *