اخبار ویژه, جامعه

این منطقه شکار ممنوع خواهد شد

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که وزارت صمت و سازمان منابع طبیعی در حال تلاشند

کد خبر : 7152
جمعه 25 اسفند 1402 - 14:35

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که وزارت صمت و سازمان منابع طبیعی در حال تلاشند تا شمال سقز به عنوان زیستگاه این گونه ارزشمند شکارممنوع اعلام شود.

حسن اکبری درباره شکارممنوع اعلام شدن بخشی از سقز با هدف حفاظت از میش مرغ اظهارکرد: اقدامات اولیه برای این کار انجام و به دفتر حیات وحش تکلیف شده است که قبل از پایان سال آگهی کنند. این مسئله بسیار مهم است و باید اقدامات مورد نیاز انجام شود. اگر حدود هفت سال گذشته این منطقه شکار ممنوع و یا جتی منطقه حفاظت شده اعلام می‌شد، بسیاری از تغییر کاربری‌ها رخ نمی‌داد و یک پهنه طبیعی برای زندگی میش مرغ داشتیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بخش عمده محدوده‌ای که قرار است شکار ممنوع شود، دیم‌زار و مزرعه کشاورزی است و حتی بخشی از آن‌ها تغییر کاربری یافته است، یعنی زمین‌های دیم‌زاری بوده که اطراف آن را دیوارکشی و ویلاسازی کرده‌اند که اگر زودتر شکار ممنوع اعلام می‌شد نتایج بهتری داشت، اما الان هم می‌توان امیدوار بود و در تلاشیم که موافقت سازمان منابع طبیعی و وزارت صمت را برای ارتقای این محدوده به شکار ممنوع جلب کنیم.

اکبری افزود: انتظار داریم به دلیل وضعیت خاص گونه میش مرغ و مطالبات مردم در زمینه حفظ گونه‌های در معرض انقراض دارند، وزارت جهاد کشاوزی و وزارت صمت هرچه زودتر موافقت کنند که این محدوده شکار ممنوع اعلام شود

وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *