خواندنی ها, گوناگون

بزرگترین بلوبری جهان در استرالیا برداشت شد

مزرعه‌ای در نیوساوت‌ولز استرالیا موفق شد بزرگترین بلوبری جهان را به وزن ۲۰.۴ گرم و به اندازه یک توپ پینگ‌پنگ

کد خبر : 7451
یکشنبه 27 اسفند 1402 - 1:05

مزرعه‌ای در نیوساوت‌ولز استرالیا موفق شد بزرگترین بلوبری جهان را به وزن ۲۰.۴ گرم و به اندازه یک توپ پینگ‌پنگ تولید کند.

این میوه غول‌پیکر که در ماه نوامبر گذشته چیده شده و در فریزر نگهداری می‌شد، عرضی معادل ۴ سانتی‌متر دارد؛ یعنی حدود ۱۰ برابر یک بلوبری متوسط. رکورد قبلی مربوط به یک بلوبری ۱۶.۲ گرمی در غرب استرالیا بود.

برد هاکینگ، متخصص ارشد باغبانی گروه کوستا که این میوه را پرورش داده، می‌گوید شرایط اخیر کشت در مزرعه کوریندی به آنها کمک کرده این محصول فوق‌العاده را کشت کنند.

این نوع تازه از بلوبری به‌نام اترنا معمولا محصولات درشتی تولید می‌کند، اما اندازه نمونه اخیر حتی تیم آنها را هم شگفت‌زده کرد.

هاکینگ به بی‌بی‌سی گفت: تا وقتی آنها را روی ترازو نگذاشته بودیم، واقعاً متوجه یافته باارزشمان نشده بودیم. میوه‌ای که رکورد را شکست، به وضوح درشت بود، اما در آن روز صبح، ۲۰ میوه یا بیشتر را چیدیم که همگی رکورددار جهانی بودند.

این بلوبری بعد از ۱۲ هفته توسط سازمان رکورد‌های جهانی گینس به عنوان سنگین‌ترین میوه از این نوع ثبت شده است. اما هنوز هیچ‌کس از طعم آن لذت نبرده است! هاکینگ می‌گوید با وجود وسوسه‌انگیز بودن، تیم او ترجیح داده تا نمونه رکوردشکن را حفظ کند.

حالا آنها در حال بررسی روش‌های نگهداری از این بلوبری غول‌پیکر هستند. هاکینگ گفت: ایده‌هایی مانند قالب گرفتن از آن با صمغ و نصب روی دیوار را داریم.

هرچند اندازه بلوبری اترنا بزرگتر است، اما طعم آن تفاوت چندانی با نمونه‌های معمولی ندارد. این متخصص باغبانی توضیح داد: خوردن یک بلوبری به این بزرگی یک تجربه متفاوت است که شاید برای مصرف به عنوان تنقلات مناسب‌تر باشد تا روی میز صبحانه. اما مسلماً همان مزه، سفتی و عطر وهوای یک بلوبری معمولی را دارد.

وب گردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *