گوناگون, ورزشی

ترکیب احتمالی استقلال برای دربی | همان همیشگی

استقلالی‌ها در این مسابقه به دنبال روند همیشگی خود خواهند بود و اجازه بازیسازی و خلق موقعیت به تیم حریف

کد خبر : 6549
سه شنبه 22 اسفند 1402 - 19:00

استقلالی‌ها در این مسابقه به دنبال روند همیشگی خود خواهند بود و اجازه بازیسازی و خلق موقعیت به تیم حریف نخواهند داد و البته با توجه به نفرات هجومی پرسپولیس این کار سخت‌تر از دیگر مسابقات خواهد بود و تدابیر فنی کادر استقلال و تمرکز بازیکنان در این مسابقه می‌تواند تاثیرگذار باشد.

ترکیب احتمالی استقلال در دربی ۱۰۳ پایتخت به شرح زیر خواهد بود:

حسین حسینی کاپیتان استقلالی‌ها به طور قطع درون دروازه قرار خواهد گرفت و امیدوار است روند موفقی که در طول فصل داشته را مقابل پرسپولیس هم ادامه دهد تا با به دست آوردن دوازدهمین کلین شیت فصل مهم‌ترین آن را هم انجام دهد، حسینی در این مسابقه مقابل خط حمله خطرناک و زهردار پرسپولیس کار سختی خواهد داشت و باید با تمرکز کافی آمادگی هرگونه موقعیتی را روی دروازه تیمش داشته باشد، از ضربات ناگهانی ترابی و اورونوف تا نفوذها و ضربات سر آل کثیر!

سیدحسین تاکنون ۱۰ بار مقابل پرسپولیس به میدان رفته و این یازدهمین حضور او در دربی پایتخت خواهد بود و به دنبال کسب اولین پیروزی خواهد بود.

سهرابیان – سیلوا – مرادمند

مدافعان میانی استقلال در این مسابقه به احتمال زیاد با این ترکیب در زمین حضور پیدا خواهند کرد، بازیکنانی که با توجه به قابلیت‌های فردی و فنی که در اختیار دارند به خوبی همدیگر را کامل می‌کنند و مهره‌های ارزشمندی در اختیار جواد نکونام قرار دارد، مدافعان استقلال علاوه بر کار دفاعی یکی از امیدهای گلزنی در این مسابقه خواهند بود و نیم نگاهی به ضربات آزاد و کرنر در این مسابقه خواهند داشت.

آرمین سهرابیان:

آرمین سهرابیان در سمت چپ خط دفاعی استقلال علاوه بر حضور مستحکمی که داشته با قدرت حمل توپ بالایی که دارد می‌تواند در انتقال توپ به نیمه زمین پرسپولیس نقش ویژه‌ای ایفا کند و فضای بیشتری در اختیار جلالی قرار دهد تا با ارسال و نفوذ به محوطه پرسپولیس خلق موقعیت کند.

سهرابیان بارها با پیراهن تیم‌های مختلف مقابل پرسپولیس به میدان رفته و سابقه حضور در دربی پایتخت را هم دارد و مدافع کم‌تجربه‌ای به حساب نمی‌آید.

رافائل سیلوا:

رافائل سیلوا مدافع برزیلی و خوش فکر آبی‌ها که در نبردهای فیزیکی هم قابلیت ویژه‌ای دارد ستاره خط دفاعی این تیم خواهد بود و رهبری فاز دفاعی استقلال را برعهده خواهد داشت، او بازیسازی از عقب زمین را بر عهده دارد و عمق دفاع استقلال را هم پوشش می‌دهد و میزان بالا یا پایین بازیکن کردن استقلال به حضور او بستگی دارد و دو مدافع دیگر استقلال آفسایدگیری را با او هماهنگ می‌کنند، این بازیکن یکی از کلیدی‌ترین بازیکنان دربی پایتخت خواهد بود.

این بازیکن برزیلی آخرین بازی فصل قبل خود را در فینال حذفی مقابل پرسپولیس برگزار کرد و در این مسابقه تلاش خواهد کرد که خاطره تلخ سال گذشته را به فراموشی بسپارد.

محمد مرادمند:

گل دقایق پایانی او در دربی جام حذفی به او اعتماد به نفس و انگیزه کافی برای حضور در این مسابقه می‌دهد، مرادمند در این بازی در سمت راست دفاع ۳ نفره استقلال بازی می‌کند و برای پوشش فضای خالی پشت سر صالح حردانی باید آمادگی کاملی داشته باشد، پرسپولیس از این نقطه خطرناک نشان داده و حملات  زیادی روی دروازه استقلال طراحی خواهد کرد.

جلالی – چشمی – مهدی پور – رضاوند – حردانی

خط هافبک پنج نفره استقلال با قابلیت جنگندگی و قدرت دفاعی که تمامی نفرات دارند به دنبال بازی فیزیکی، خراب کردن بازیسازی پرسپولیس، پرس شدید در نیمه و زمین حریف و همچنین برتری عددی در فاز دفاعی خواهند بود و با توجه به رویکرد آنها در مسابقات اخیر دور از انتظار نخواهد بود که در این مسابقه هم توان اجرای تاکتیک مورد نظر نکونام را داشته باشند.

ابولفضل جلالی:

مدافع چپ جوان استقلالی‌ها در بازی با سپاهان تقابل جذابی با رامین رضاییان داشت و آمادگی خود را به رخ کشید و در این مسابقه هم باید مقابل دانیال اسماعیلی فر و به احتمال زیاد مهدی ترابی قرار بگیرد و مقابل دو بازیکن هجومی پرسپولیس کار سختی خواهد داشت و علاوه بر این مسئولیت نفوذ به محوطه جریمه و ارسال به داخل محوطه پرسپولیس را هم بر عهده خواهد گرفت، او در این بازی نقش ویژه‌ای در حملات استقلال و متوقف کردن پرسپولیس خواهد داشت.

صالح حردانی:

مدافع راست استقلال هم شرایط مشابه با جلالی را تجربه می‌کند و مقابل دو ستاره خارجی پرسپولیس روز سختی را پشت سر می‌گذراد، قدرت جنگندگی و آسان نگرفتن به بازیکنان حریف اصلی‌ترین ویژگی حردانی در این فصل بوده و به نظر می‌رسد او مانند دربی‌های قبل یک بازی پرچالش و پرتنش را پشت سر بگذارد و یکی از بازیکنانی باشد که در این مسابقه بدود، بجنگند و برای پیروزی تیمش تا لحظه آخر تلاش کند.

او سابقه ارسال پاس گل تماشایی برای رودی ژستد در اولین حضورش در دربی را داشته و در این مسابقه جانشین آخرین گلزن استقلال در دربی کوین یامگا خواهد بود.

روزبه چشمی:

رهبر اصلی تیم استقلال که در فاز هجومی و دفاعی ایفای نقش می‌کند و در وسط زمین میدان داری می‌کند، چشمی جنگ‌های میانه میدان را انجام می‌دهد، توپ را در زمین به گردش در می‌آورد و فضای مقابل مدافعان میانی را پر می‌کند تا آنها با تمرکز کافی محوطه جریمه را پوشش دهند، او باتجربه‌ترین بازیکن استقلال در زمین است که دربی‌های زیادی را پشت سر گذاشته و به خوبی با مسائل روحی روانی و جنگ‌های روانی آشناست و در این مسابقه نقش کلیدی ایفا خواهد کرد.

مهدی مهدی پور:

بازیکنی که در میانه میدان آزادانه حرکت می‌کند، در سمت راست حضور پیدا می‌کند و در آن نقطه مهاجمان و فول بک استقلال را مورد حمایت قرار می‌دهد، به نظر می‌رسد او در این مسابقه وظایف دفاعی زیادی داشته باشد و با بازگشت به عقب کمک حال صالح حردانی در فاز دفاعی باشد، مهدی پور در این مسابقه با ارسال‌های خود از نقطه کرنر و ضربات آزاد ارسالی می‌تواند یکی از گلسازهای دربی باشد و جریان مسابقه را به سود آبی‌ها پیش ببرد.

آرش رضاوند:

هافبک جنگنده استقلال که نزدیک ترین بازیکن به مهاجمان است و علاوه بر پرس شدیدی که روی خط دفاعی و میانی حریف می‌آورد با حضور ناگهانی در محوطه جریمه برتری عددی را برای استقلالی‌ها رقم می‌زند، حضور سر زده او در محوطه جریمه پرسپولیس در بازی رفت منجر به اعلام پنالتی و گل تساوی بخش استقلال شد.

رضاوند در این مسابقه یکی از بازیکنان تاثیرگذاری است که اگر روز خوبش باشد و موفق به قطع توپ و توپ‌ربایی شود می‌تواند استقلال را در موقعیتی قرار دهد که پرسپولیسی‌ها حساب نکرده‌اند، ضدحملات ناگهانی و سوپرایز خط دفاعی سرخ‌ها!

گوستاوو بلانکو – جلال‌الدین ماشاریپوف

خط حمله استقلال با قابلیت‌های متفاوت اما شرح وظایفی نسبتا مشابه هم، جلال‌الدین به عقب باز می‌گردد و توپ را دورتر از دروازه حریف در اختیار می‌گیرد و روند بازیسازی و خلق موقعیت را در دست داد و در عین حال با حضور ناگهانی در محوطه جریمه به دنبال گلزنی خواهد بود، بلانکو هم در اکثر زمان مسابقه همین کار را انجام می‌دهد اما به سبکی متفاوت و او در انتظار حضور بازیکنان استقلال برای طراحی حملات می‌ماند و سپس توپ را انتقال می‌دهد.

جلال الدین ماشاریپوف:

ستاره ازبسکتانی استقلال اولین دربی خود را تجربه خواهد کرد و با توجه به شور هیجانی که در فوتبال دارد به نظر می‌رسد حضور هواداران و شرایط جوی مسابقه روی او تاثیر مثبت بگذارد و یکی از بهترین عملکردهای خود را به نمایش بگذارد، ماشاریپوف با قدرت بدنی خوب و تکنیک بالایی که دارد می‌تواند از عمق خط دفاعی پرسپولیس استفاده کند و ضربات ناگهانی را به سمت دروازه این تیم شلیک کند.

ماشاریپوف یک گل و یک پاس گل در مسابقات اخیر استقلال به ثمر رسانده و نشان داده است برای خلق موقعیت یا گلزنی به موقعیت‌های زیادی نیاز ندارد.

گوستاوو بلانکو:

مهاجم آرژانتینی استقلال با شناخت بیشتر نسبت به لیگ ایران و حساسیت بالایی که در این مسابقه وجود دارد با توجه به تجربه بالا و نوع فوتبالی که دارد می‌تواند ستاره این تک مسابقه باشد و با رویکردی متفاوت علاوه بر کنترل نبض بازی استقلال در گلزنی هم متفاوت عمل کند و در صورتی که شانس گلزنی برای او ایجاد شود خطرناک ظاهر شود، با اینکه تمام مدافعان و هافبک‌های دفاعی لیگ برتر به سبک فوتبالی او آشنا شدند اما نتوانستند او را مهار کنند و اکثر ضربات سر اول و وقفه‌ای که برای حضور بازیکنان به فاز هجومی می‌دهد ثمر بخش بوده است.

بلانکو در بازی رفت به عنوان بازیکن جانشین چند دقیقه‌ای به میدان رفت اما در این مسابقه در نوک پیکان خط حمله استقلال حضور پیدا خواهد کرد و امید اصلی گلزنی آبی‌ها خواهد بود.

وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *