جامعه, گوناگون

خبر مهم برای داوطلبان مقطع کارشناسی | ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور از امروز آغاز شد

ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور به صورت غیرحضوری از امروز ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ لغایت

کد خبر : 7431
شنبه 26 اسفند 1402 - 17:05

ثبت نام پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور به صورت غیرحضوری از امروز ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ لغایت ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ در سایت گلستان به آدرس https://reg.pnu.ac.ir انجام می‌ شود.

پذیرفته شدگانی که کد رشته محل قبولی قبلی آنها سال تحصیلی (۱۴۰۳-۱۴۰۲) دانشگاه پیام نور بوده و براساس لیست بهمن ماه سازمان سنجش آموزش کشور دارای شماره دانشجویی هستند، به کدرشته قبولی جدید معرفی شده و به صورت تغییر رشته انتقال یا انتقال توام با تغییر رشته به محل کد قبولی جدید به صورت سیستمی در سامانه جامع گلستان اصلاح می شوند.

پذیرفته شدگان پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذرواژه در صفحه اول سایت گلستان وارد سامانه آموزشی گلستان شوند و نسبت به تکمیل و بارگذاری مدارک اقدام کنند.

از طریق مسیر زیر نسبت به تکمیل اطلاعات و همچنین ارسال مدارک لازم اقدام کنند.

آموزش==> دانشجو ==>پذیرش غیرحضوری==>پذیرش غیر حضوری دانشجویان جدیدالورود

شناسه کاربری: شماره داوطلبی K022

گذرواژه : شماره ملی (در صورتیکه در ابتدای کد ملی رقم صفر وجود داشته باشد باید هنگام درج شناسه کاربری ثبت گردد)

در صورتیکه کد ملی شما در اطلاعات سنجش پر نشده باشد بایستی شماره شناسنامه خود را جهت ورود به سیستم وارد نمایید.

مثال:

شناسه کاربری: k0222300707

گذرواژه: ۰۰۶۱۱۱۱۱۱۱

در صورتیکه با شناسنامه ویا کد ملی موفق به ورود به سیستم نشده اید شماره پرونده خود را در گذروازه وارد نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت نام شامل تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه، پشت و روی کارت ملی، عکس ۴×۳ با زمینه روشن بدون کلاه و عینک، مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان)، تصویر مدرک دیپلم متوسطه (دارندگان دیپلم سالی واحدی یا ترمی واحدی علاوه بر مدرک دیپلم باید مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی خود را ارائه نمایند.

پذیرفته شدگان لازم است که تصویر مدارک با فرم jpg یا jpeg و حجم هر تصویر حداکثر ۲۵۰ کیلوبایت آماده تا در هنگام ثبت نام غیرحضوری در سامانه (گلستان) به آدرس اینترنتی reg.pnu.ac.ir بارگذاری کنند.

پس از بارگذاری مدارک توسط پذیرفته شده، پذیرش نهایی به صورت سیستمی انجام می گیرد، بعد از تأیید ثبت نام امکان واریز /شهریه درخواست مهمان انتخاب واحد مطابق زمانبندی تعیین شده برای دانشجو فراهم می شود.

در هنگام مراجعه حضوری و تشکیل پرونده آخرین مدرک تحصیلی شامل: اصل مدرک دیپلم متوسطه ۶، ۳، ۳ یا پیش دانشگاهی یا کاردانی در پرونده دانشجو ضبط و تا پایان تحصیلات در پرونده باقی می ماند.

تاریخ انتخاب واحد پذیرفته شدگان جدید از تاریخ ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ لغایت ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ است.

همچنین تاریخ درخواست مهمان از پذیرفته شدگان جدید ۱۵فروردین ۱۴۰۳ لغایت ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ است.

با توجه به اینکه مراحل ثبت نام اولیه و انتخاب واحد این دوره غیر حضوری بوده لازم است دانشجویان جهت احراز هویت تطبیق اصل مدارک بارگذاری شده و تحویل اصل مدرک دیپلم به آموزش مرکز واحد مراجعه کنند حداکثر مهلت مراجعه حضوری از تاریخ ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ تا تا ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ است.

پذیرفته شدگان هنگام ثبت نام برای تقاضای تاییدیه تحصیلی الکترونیکی از آخرین مدرک تحصیلی خود (دیپلم پیش دانشگاهی وارد لینک http://emt.medu.ir شده و پس از تقاضای تاییدیه تحصیلی کدپیگیری را در سامانه گلستان ثبت کنند.

مطابق بند ۲ دستورالعمل سازمان سنجش کشور پذیرفته شدگان به شرط اخذ و ارائه مدارک تحصیلی دیپلم نظام آموزشی جدید (۳-۳-۶) اعم از شاخه های نظری فنی و حرفه ای کار و دانش پیش دانشگاهی (نظام سالی – واحدی یا ترمی واحدی حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ یا دیپلم دوره چهارساله متوسطه نظام قدیم یا مدرک کاردانی فوق) (دیپلم دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی یا کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای مجاز به ثبت نام و ادامه تحصیل در کد رشته محل قبولی خواهند بود.

تحصیل همزمان دانشجو در یک رشته دیگر در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در یک دانشگاه دیگر و یا در دانشگاه پیام نور با عنوان رشته دوم بلامانع است مشروط بر آنکه هر دو ورود او بر اساس کنکور سراسری نباشد سال ورودشان متفاوت باشد و حداقل یکی از این تحصیلات به شیوه آموزشی الکترونیکی باشد.

مطابق بند ۹ دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور تغییر رشته یا انتقال پذیرفته شدگان کد رشته های بدون آزمون به کد رشته های با آزمون ممنوع است.

وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *