جامعه, گوناگون

خوردن ماهی با این ۶ ماه غذایی ممنوع !!

محصولات لبنی خوردن شیر، کشک یا سایر محصولات لبنی همراه با ماهی ممکن است باعث ناراحتی گوارشی، نفخ، درد معده

کد خبر : 5138
پنجشنبه 17 اسفند 1402 - 7:17

محصولات لبنی

خوردن شیر، کشک یا سایر محصولات لبنی همراه با ماهی ممکن است باعث ناراحتی گوارشی، نفخ، درد معده و حتی منجر به عفونت‌های پوستی و آلرژی شود. ترکیب لبنیات و ماهی به دلیل هر دوی این‌ها دارای پروتئین بالا و ترکیباتی هستند که می‌تواند بر هضم تأثیر بگذارد، می‌تواند جریان گوارش را مختل کند.

غذاهایی که نباید با ماهی بخورید

مرکبات و میوه‌های اسیدی

نتایج یک سری از تحقیقات نشان داده که اسید موجود در مرکبات می‌تواند به پروتئین‌های موجود در ماهی واکنش نشان دهد و در نتیجه طعم یا بافت نامطبوعی ایجاد کند. البته مصرف ماهی همراه با مرکبات یک موضوع ترجیحی و شخصی است.

غذاهایی که نباید با ماهی بخورید

غذاهای فوق فراوری شده

جفت کردن ماهی با غذاهای بسیار فرآوری شده یا سرخ شده ممکن است مزایای ماهی برای سلامتی را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. سطوح بالای چربی‌های اشباع شده و ترانس در غذاهای سرخ شده می‌تواند برای سلامت قلب و عروق مضر باشد و دقیقا تاثیری عکس ماهی بر سلامت بدن می‌گذارد.

غذاهایی که نباید با ماهی بخورید

غذاهای نشاسته‌ای

متخصصان تغذیه همچنین به اجتناب از ترکیب ماهی با غذاهای سنگین یا نشاسته‌ای، مانند سیب زمینی یا ماکارونی توصیه کرده‌اند، چرا که غذاهای نشاسته‌ای کالری و کربوهیدرات بیش از حد به بدن می‌رسانند و ممکن است باعث کندی عملکرد سیستم گوارشی شوند.

غذاهایی که نباید با ماهی بخورید

غذاهای تند

غذاهای تند می‌توانند بر طعم خاص ماهی غلبه کنند. جدای از آن، ترکیب غذاهای بسیار تند با ماهی ممکن است باعث ناراحتی گوارشی و نفخ شود.

غذاهایی که نباید با ماهی بخورید

حبوبات

لوبیا، حبوبات و ماهی همگی سرشار از پروتئین هستند و در صورت مصرف با هم می‌توانند منجر به گاز و نفخ شوند.

غذاهایی که نباید با ماهی بخورید

وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *