گوناگون, ورزشی

رسوایی تاریخی در لالیگا | داور روی اعصاب رئالی‌ها!

جود بلینگام در دقیقه ۹۸.۴۰ بازی را ۲-۳ به سود رئال کرد. گل ولی قبول نشد چون خیل مانسانو قبلاً سوت پایان بازی

کد خبر : 4102
یکشنبه 13 اسفند 1402 - 13:25

جود بلینگام در دقیقه ۹۸.۴۰ بازی را ۲-۳ به سود رئال کرد. گل ولی قبول نشد چون خیل مانسانو قبلاً سوت پایان بازی را زده بود!

وقت اضافه اعلام شده برای بازی، هفت دقیقه بود اما مانسانو نزدیک به دو دقیقه بیشتر گرفت چون‌که در صحنه بررسی پنالتی اعلام شده روی هوگو دورو، این زمان تلف شده بود.

رفتن به کنار زمین با دخالت VAR و بررسی اینکه تماسی بین ناچو و فران گارسیا با دورو وجود داشته یا خیر، به درستی باعث شده بود او در دقیقه هفتم وقت اضافه سوت پایان را نزند اما پنالتی در ۹۰.۲۴ اعلام شد و بازی در حدود ۹۲.۵۰ از سر گرفته شد. یعنی دو دقیقه و نیم وقت تلف شده بود اما چه زمانی داور سوت پایان را زد؟ کمی زودتر.

عصبانیت هواداران و بازیکنان رئال مادرید به این دلیل است که خیل مانسانو اجازه داد بازی ادامه پیدا کند، همان توپی که راهی کرنر شد و داور دستور به ارسال آن داد.

ضربه کرنر برای مودریچ بود. ستاره کروات توپ را روی دروازه والنسیا فرستاد، مشت مامرداشویلی آن را دور کرد، به نظر می‌رسید مانسانو همان جا سوت بزند، اما این کار را نکرد، توپ به سمت دیگر رفت و به براهیم رسید، ​​او چند بار توپ را لمس می‌کند و سپس به درون محوطه جریمه می‌فرستد. جود بلینگام با ضربه سر توپ را به درون دروازه فرستاد که به معنای گل سوم و برتری رئال بود اما داور نظر دیگری داشت، چرا که او قبلاً سوت پایان را زده بود و بازیکنان رئال با عصبانیت به سمت او رفتند. او درست زمانی که براهیم سانتر را ارسال کرده بود، سوت زد.

بلینگام به دنبال خیل مانسانو رفت و کمی بعد مانسانو به او قرمز نشان داد. ستاره انگلیسی داد می‌زد: «این گل بود، توپ لعنتی روی هوا بود، این چه وضعیه؟»

وینیسیوس هم در وسط دعوا و آشفتگی است و آنچلوتی با عصبانیت خوسلو را از بحث با مانسانو بیرون می‌کشد. مربی به همراه چند نفر دیگر از داور توضیح می‌خواهند.

خشم بازیکنان رئال مادرید بعدا در رختکن ادامه دارد. شوامنی در صفحه ایکس خود نوشت: «این مایه شرمساری است.»

حتی هوگو دورو در پایان بازی به موویستار پلاس گفت که عصبانیت رئالی‌ها را درک می‌کند: «داور گفت بعد از کرنر سوت می‌زنم ولی نزد. واقعا نمی‌دانم چرا داور زودتر سوت نزد و زمانی که رئال موقعیت گل ایجاد کرد، گفت بازی تمام شده است. همه گیج شدیم و من عصبانیت رئال را درک می‌کنم.»

کارلو آنچلوتی هم در نشست خبری بعد از بازی باور نداشت: «چه بگویم؟ چیز زیادی برای گفتن نیست. اتفاقی بی‌سابقه افتاده است. ما از کارت قرمز جود راضی نیستیم. او فقط به داور گفت، این یک گل است. او به خیل مانسانو توهین نکرد.»

اما کارشناسی داوری چطور بود؟

پرز بورول، کارشناس داوری مارکا حق را به داور می‌دهد: «توپ دوم به براهیم رسید و داور به درستی زودتر سوت پایان را زد.»

ایتورالده گونزالس از آاس ولی نظر دیگری دارد: «من عصبانیت بازیکنان رئال مادرید را درک می‌کنم زیرا این یکی از بدترین داوری‌ها بود. اگر اجازه کرنر داده‌اید، نمی‌توانید درست قبل از خلق موقعیت رئال در محوطه جریمه سوت بزنید.»

به نظر می‌رسد ویدیوهای انتقادی تلویزیون رئال مادرید علیه داوران اثر معکوس داشته و امشب رئال مادرید به وضوح دید که چطور می‌توان گل پیروزی بخش دقیقه ۹۸ را به راحتی مردود اعلام کرد. یک رسوایی هرگز دیده نشده.

وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *