حوادث, گوناگون

چهارشنبه سوری نیامده نزدیک به ۴۵۰ نفر قربانی گرفت | ۹۰ درصد مصدومان مرد هستند

جعفر میعادفر، رئیس سازمان اورژانس کشور، با بیان این که اورژانس پیش‌بیمارستانی و بیمارستانی برای رسیدگی به مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری

کد خبر : 6493
سه شنبه 22 اسفند 1402 - 14:13

جعفر میعادفر، رئیس سازمان اورژانس کشور، با بیان این که اورژانس پیش‌بیمارستانی و بیمارستانی برای رسیدگی به مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری در حالت آماده‌باش قرار دارند، اظهار کرد: نزدیک به ۷۰۰ بیمارستان دولتی و ۳۰۰ بیمارستان غیردولتی در کشور وجود دارد. تمام بیمارستان‌های دولتی برای مصدومان چهارشنبه‌سوری در حالت آماده‌باش کامل قرار دارند و بیمارستان‌های خصوصی نیز در حالت آماده‌باش هستند تا اگر مصدومی نیاز به انتقال فوری به نزدیکترین مراکز درمانی را داشته باشد بتوانند او را پذیرش کنند.

وی افزود: حدود ۱۴۰۰ پایگاه شهری اورژانس نیز در حالت آماده‌باش قرار گرفته است. همچنین تعدادی از نیرو‌ها نیز به صورت آن‌کال (آماده به خدمت) در حالت آماده‌باش هستند.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه در سال جاری ۳۷ نفر دچار قطع عضو، ۱۳۸ نفر دچار آسیب به چشم و ۱۹۶ نفر دچار سوختگی شده‌اند، یادآور شد: این آمار‌ها به ترتیب، ۳۸ درصد، ۲۰ درصد و ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی بیان کرد: ۹۰ درصد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری امسال مرد و ۱۰ درصد زن بوده‌اند. همچنین ۶۷ درصد از این مصدومان زیر ۱۷ سال سن داشته‌اند یعنی کودک و نوجوان بوده‌اند.

میعادفر با بیان این که تاکنون ۱۰ نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال فوت کرده‌اند، گفت: ۹ نفر از فوتی‌ها از توزیع‌کنندگان مواد منفجره بوده‌اند که محل نگهداری مواد محترقه آن‌ها، دچار آتش‌سوزی شده است.

وی با بیان این که ۱۵ درصد افراد آسیب‌دیده نیز رهگذر بوده‌اند و در حال طی کردن مسیر خود بوده‌اند، اما به دلیل وقوع یک انفجار دچار مصدومیت شده‌اند، هشدار داد: مادران باردار، افراد سالمند و بیماران قلبی و عروقی در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *