جامعه, خواندنی ها

صفر تا ۱۰۰ درمان ناباروری | برای فریز تخمک چقدر باید هزینه کنید؟

در یک سال گذشته و پس از تصویب قانون جوانی جمعیت، موضوع بیمه درمانی برای زوج های نابارور به موضوع

کد خبر : 2891
سه شنبه 8 اسفند 1402 - 17:34

در یک سال گذشته و پس از تصویب قانون جوانی جمعیت، موضوع بیمه درمانی برای زوج های نابارور به موضوع قابل بحث و حائز اهمیتی تبدیل شده است. امروز هم محمدمهدی ناصحی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران، برنقش ویژه بیمه سلامت در خدمات دهی به زوجین نابارور در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت تاکید کرد و گفت که «سالیانه دو هزار میلیارد تومان برای درمان ناباروری در کشور توسط بیمه سلامت پرداخت شده و ما امیدواریم حمایت‌های بیمه بتواند بخشی از هزینه‌های ناباروری را کاهش دهد.»

این اظهارات در حالی مطرح می شود که زوج های نابارور همواره از هزینه های سرسام آور درمان ناباروری گلایه دارند.

بررسی آمارهای رسمی نشان می دهد که  شیوع ناباروری کلی در زوج‌های ایرانی ۲۰.۳ درصد است. این به معنای آن است که حدود ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار زوج نابارور در کشور وجود دارد و بنابر بررسی های آماری، این تعداد از میانگین جهانی بالاتر است.

به طور کلی اگر زوجی تا به حال بچه‌‌دار نشده‌ باشند و خانم باردار نشده‌ باشد به آن ناباروری اولیه می‌گویند اما در ناباروری ثانویه، زوجین بعد از یک بار تجربه بارداری که ممکن است موفق یا ناموفق بوده باشد، برای بار دوم قادر به بارداری نیستند.

با این همه هزینه روش های درمان ناباروری به ویژه هزینه آی وی اف، یکی از دغدغه های اصلی زوجین نابارور است که در ادامه به جزئیات آن می پردازیم.

هزینه درمان ناباروری در سال ۱۴۰۲

به گزارش رادینا سلامت هزینه درمان ناباروری در کشور از نرخ ۵ میلیون تومان تا ۵۰ میلیون تومان متغیر می باشد؛ البته در برخی از موارد، افراد نیازمند خدمات تخصصی جانبی نظیر خدمات حوزه ژنتیک هستند که در این صورت به طبع هزینه تمام شده برای درمان ناباروری افزایش می یابد. با این حال افراد می توانند برای انجام تست ها به مراکز آزمایشگاهی و سونوگرافی تحت پوشش بیمه خود مراجعه نمایند.

 

وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *